Virtuaalmuuseumi lehele oleme koondanud värskeima info, et saaksite olla kursis meie näituste, programmide ja õppematerjalidega ka kodust lahkumata.
Värvide tants. Soome modernistlik kunst
Avamäng skulptuurile
- Näitusel tuuakse esimest korda publiku ette Eesti Kunstimuuseumi Euroopa ja vene skulptuuri kollektsioon.
Memlingist Rubensini. Flandria kuldne ajastu
- Näitus tutvustab rikkalikku valikut The Phoebus Foundationi 15.–17. sajandi flaami kunsti kollektsioonist ja toob vaatajani läbilõike Belgia selle perioodi kunstikultuuri mitmekesisusest.
Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis
- Näitus uurib kasside ja koerte kujutamist kunstis alates varauusajast kuni 19. sajandi lõpuni, tuues esile nende loomade tähtsust, mitmesuguseid rolle ja sümboolseid tähendusi.
Laupäevaakadeemia sarja „Loomadest kunstimuuseumis“ videoloengud
Galerii
1
/
5
Püsiekspositsioon
- Peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, skulptuuri ja tarbekunsti 16.–20. sajandist tutvustav püsiekspositsioon on jaotatud vastavalt rahvuslikele koolkondadele, neist kaks suuremat osa – Madalmaade kunst ja Vene kunst – moodustavad ülevaatlikuma terviku, teiste maade kunst on esindatud valitud teostega erinevatest perioodidest ja suundadest.
Galerii
1
/
3
Aivosovski “Vaade Vesuuvile”. Konservaator Alar Nurkse
Argipäeva hetked Kadrioru kunstimuuseumi Madalmaade kunsti ekspositsiooni maalidel
Andide toomine pruutpaarile. Pieter Breughel noorema ateljee. Aleksandra Murre
Kadrioru lossi peasaali laemaal. Londicer noorem. Tiina-Mall Kreem
Antiigi kestev kuma. Välisskulptuurikogu
- Välisskulptuurikogu annab ülevaate Eesti ajaloolistest kokkupuudetest Lääne-Euroopa ja Venemaa kunstig. Kogu koosneb enam kui 250 väljaspool Eestit 18.–20. sajandil loodud teosest ning selle tuumiku moodustavad skulptuuriklassika koopiad ja nõukogude vene kunsti näited.
Eesti Kunstimuuseumi välisskuptuurikogu tutvustab videos kuraator-koguhoidja Tiina-Mall Kreem
Uurimisprojekt „Bosch & Bruegel. Ühe maali neli jälge“
- Ingliskeelne veebisait tutvustab rahvusvahelist uurimisprojekti, mille keskmes on üks Eesti väärtuslikumaid 16. sajandist pärinevaid kunstišedöövreid: Hieronymus Boschi ja Pieter Bruegel vanema ringiga seonduv maal „Kaubitsejate ja rahavahetajate väljaajamine templist“.
Kadrioru loss
- Kunagises Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis eksponeeritakse ja hoitakse Eesti Kunstimuuseumi Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafika, skulptuuri ja tarbekunsti kogusid.
Ringkäik Kadrioru lossis. Välismaalikogu kuraator-koguhoidja Kerttu Männiste
Jälgige Kadrioru kunstimuuseumi tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.