fbpx

Otsing

Adamson-Ericu muuseum

Adamson-Ericu muuseum on pälvinud mitmeid mainekaid tunnustusi oma näitusetegevuse, kunstnik Adamson-Ericu loomingu uurimise ja tutvustamise ning viljaka kirjastustegevuse eest.

25 kauneimat Eesti raamatut 2020

Adamson-Ericu muuseumis avatud näitusega „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm‟ (13.11.2020–21.03.2021) kaasnev samanimeline raamat valiti 2020. aastal 25 kauneima Eesti raamatu hulka. Raamatu autor ja koostaja on näituse kuraator Kersti Koll (Adamson-Ericu muuseum), graafilise disaini autor Külli Kaats (Eesti Kunstimuuseumi kirjastusosakond).

Eesti 25 kauneima raamatu ja viie kauneima lasteraamatu konkurss toimub igal aastal ning selle eesmärk on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

 

Eesti Muuseumide Aastaauhinnad 2018

Muuseumihariduse edendaja 2018

Tiitli pälvis Adamson-Ericu muuseumi pimedatele ja vaegnägijatele suunatud projekt “Kunst “nähtavaks”!”, mis võimaldab nägemispuudega inimestel kogeda kunstnik Adamson-Ericu loomepärandit. Ettevõtmise käigus loodud materjali kasutades on võimalik kuulmis- ja kompimismeele abil tutvuda kunstniku teoste ja isikumuuseumiga. Projekti tulemusel valmis Adamson-Ericu laua intarsiatehnikas plaadil olevatest kujunditest ettekujutuse andmiseks üle 20 reljeefse kujundi; kirjeldati ja varustati helifailidega liikumisjuhis majas, muuseumimaja saamislugu ja Adamson-Ericu kunstnikutee; loodi kirjeldustõlked ja reljeefsed joonised viiele teosele (kolm maali, mööblikomplekt ja vaip). Materjale saab laenutada muuseumi kassast ning kirjeldustõlked on leitavad muuseumi kodulehelt. Tehtule tuginedes valmis 2018. aastal spetsiaalne haridusprogramm nägemispuudega õpilasgruppidele. Projekti juhtis muuseumi haridustöö kuraator Liisi Selg.

Eesti Muuseumide Aastaauhind on iga-aastane tunnustusauhind, mida annab välja Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ja Eesti Muuseumiühing koostöös Kultuuriministeeriumi ja Muinsuskaitseametiga.

Eesti Pimedate Liidu „Aasta tegu 2018“

Tiitli pävis Adamson-Ericu muuseumi pimedatele ja vaegnägijatele suunatud projekt “Kunst “nähtavaks”!”, mis võimaldab nägemispuudega inimestel esmaskordselt kogeda kunstnik Adamson-Ericu loomepärandit ning toob neile selle kaudu lähemale tükikese eesti kultuurist. Vt ka „Muuseumihariduse edendaja 2018“.

 

25 kauneimat Eesti raamatut 2011

Eesti Kunstimuuseumi kirjastatud teos “Naiskunstnikud Ahvenamaa Önningeby kunstnike koloonias” valiti konkursi žürii poolt 25 kauneima raamatu hulka. Autor: Kjell Ekström, toimetaja: Kersti Koll (Adamson-Ericu muuseum), kujundaja: Tiit Jürna. Raamat kaasnes samanimelise näitusega (24.03 – 03.07.2011 Adamson-Ericu muuseumis, 10.06 – 10.08.2012 Önningeby muuseumis).

Eesti 25 kauneima raamatu ja viie kauneima lasteraamatu konkurss toimub igal aastal ning selle eesmärk on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

 

Läti Vabariigi tunnustusrist 2010

Läti Vabariigi president Valdis Zatlers tunnustas riikliku tunnustusristiga Adamson-Ericu muuseumi direktorit Ülle Kruusi Läti kultuuri tutvustamise eest.

 

Kristjan Raua preemia 2009

Eesti Kunstnike Liidu ja Tallinna linna poolt antav preemia omistati Adamson-Ericu muuseumi direktorite Ülle Kruusile ja kuraator-koguhoidjale Kersti Kollile muuseumi profiiliga huvitavalt lõimuva ja põhjaliku näitusetegevuse eest, millega kaasneb heatasemeline kirjastustegevus ja tulemuslik töö publikuga.

 

Eesti Muuseumide Aastaauhinnad 2008

Aasta muuseumirott 2008 ehk aasta parim näitus

Aasta parima näituseprojekti auhinna pälvis Adamson-Ericu muuseum näituse „Iluraam – raami ilu” (08.03.2008–08.06.2008), eest. Koostajad: Sirje Säär (EKMi raami konservaator-restauraator); Alar Nurkse (EKMi maali konservaator-restauraator) ja Ülle Kruus (Adamson-Ericu muuseumi direktor).

Eesti Muuseumide Aastaauhind on iga-aastane tunnustusauhind, mida annab välja Muuseuminõukogu koostöös Kultuuriministeeriumiga.Eesti Muuseumide

 

Eesti Muuseumide Aastaauhinnad 2007

Väike muuseumirott 2007

Auhind omistati Adamson-Ericu Muuseumi, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Rahvusooper Estonia koostöös sündinud näituse „Kavandist kostüümini. Rahvusooper Estonia 100″ (8.09-26.10 2006). Esile tõsteti teatraalset lavastust ning huvitavaid ja näituse teemat hästi avavaid töötubasid ning vestlusõhtuid. Kuraatorid: teatrikunstnik Kustav-Agu Püüman, teatriteadlane Seidi Raid ja Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus.

Eesti Muuseumide Aastaauhind on iga-aastane tunnustusauhind, mida annab välja Muuseuminõukogu koostöös Kultuuriministeeriumiga.

 

Läti Vabariigi välisministeeriumi aukiri 2004

Aukiri omistati Adamson-Ericu muuseumi direktorile Ülle Kruusile Läti visuaalkultuuri tutvustamise eest Eestis.