fbpx

Otsing

Töötoad 15.30–15.55

Kl 15.30–15.55

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Eesti Arhitektuurimuuseum Ole arhitekt! I ja II kooliaste eesti keeles
Eesti Meremuuseum Läänemeri maailmameres III kooliaste eesti keeles
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu Siberi valge III kooliaste, gümnaasium eesti keeles
Niguliste muuseum Keelekümblustund „Keskaja kaupmehed“ Nigulistes Kõikidele vanuseastmetele vene keeles

Eesti Arhitektuurimuuseum. Ole arhitekt!

I ja II kooliaste

Kuidas lihtsate näidetega selgitada mõõtkava, tugevust, loodusjõudude mõju ja konstruktsioonide erinevusi? Töötoas tutvutakse Eesti Arhitektuurimuuseumi õppevideote sarjaga „Ole arhitekt“ ning meisterdatakse endast väike kaaslane. Matemaatikat õppides saab häälestuda arhitektiks õppimisele ja ka vastupidi.
NB! Enne osalemist on soovitatav läbi vaadata sarja videod, meisterdamiseks varuda enda pikkune jupp nööri, kääre ja kleeplinti.

Märksõnad: mõõtkava, tugevus, loodusjõud, matemaatika, loodusõpetus, kultuur, ruum

Lisamaterjal:
Ülesande juhend (PDF:)

 

Eesti Meremuuseum. Läänemeri maailmameres

III kooliaste

Töötuba keskendub 17. oktoobril avaneva näituse „Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres“ juurde loodud muuseumitunnile „Salapärane veealune maailm“ ja e-koolikotti minevale digitaalsele mängule „Läänemere teadussimulaator“, milles neli mereteadlast hakkavad uurimisküsimusele vastust otsima. Juttu tuleb ka 19. oktoobril toimuvast loodusainete õpetajatele suunatud konverentsist „Läänemeri maailmameres“.

Märksõnad: Läänemeri, digitaalne mäng „Läänemere teadussimulaator“, muuseumitund „Salapärane veealune maailm“, konverents „Läänemeri maailmameres“

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu. Siberi valge

III kooliaste, gümnaasium

Töötoas tutvustatakse näituse „Siberi valge. Helgete mälestuste otsingul“ juurde loodud muuseumitundi. Ühiselt tehakse läbi mõningad tunniosad, analüüsides nii kirjalikke kui ka visuaalseid ajalooallikaid ning arutletakse multiperspektiivse ajaloo õppimise ja õpetamise üle.

Märksõnad: küüditamine mälestused visuaalsed ajalooallikad multiperspektiivne ajalookäsitlus

Niguliste muuseum. Keelekümblustund „Keskaja kaupmehed“ Nigulistes

Kõikidele vanuseastmetele. Töötuba toimub vene keeles

Töötoas tutvustatakse Niguliste muuseumi uut keelekümbluse programmi. Tundi on võimalik kohandada vastavalt laste vanusele ja keeleoskuse astmele. Räägitakse, miks on just muuseum parim paik võõrkeele omandamiseks. Keelekümblustund pakub võimaluse saada uusi teadmisi ajaloost ja kunstist, samuti praktiseerida ja arendada eesti keele oskust. Suuremad õpilased saavad võimaluse kasutada sobivas keskkonnas koolis omandatud teadmisi kunstiajaloost. Samuti tutvustatakse töölehte, mis on koostatud keelekümbluse tunni tarbeks ja mida on hea kasutada ajaloo-, kunstiajaloo ja eesti keele tunnis.

Märksõnad: keelekümblus, keskaeg, ajalugu, keskaja arhitektuur, sakraalne kunst, kaubandus ja linnaelu keskajal