Töötoad 11.00–11.25

Kl 11.00–11.25

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Eesti Rahva Muuseum ERMi haridusprogrammid Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed Tartu Ülikooli loodusmuuseumi programmid Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Kadrioru kunstimuuseum Nagu kass ja koer näitusel „Alati meie kõrval“ Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Eesti Ajaloomuuseum Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide HITID Kõikidele vanuseastmetele vene keeles

Eesti Rahva Muuseum. ERMi haridusprogrammid uuel hooajal

Kõikidele vanuseastmetele

Eesti Rahva Muuseumi töötajad annavad ülevaate uuel õppeaastal toimuvast.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi programmid

Kõikidele vanuseastmetele

Tartu Ülikooli loodusmuuseum on Eesti vanim muuseum, mis sai alguse 1802. aastal. Töötoas tutvutakse muuseumi võimaluste ja põnevate õppeprogrammidega, mis mitmekesistavad tavapärast õppetööd ning aitavad koolitundides õpitut kinnistada. Muuseum pakub zooloogia, geoloogia, geograafia, botaanika ja muid loodusteemalisi aktiivõppe tunde.

Töötoas arutletakse loodusteemaliste aktiivõppe võimaluste üle. Töötoa viib läbi muuseumi loodushariduse spetsialist Elen Kontkar.

Kadrioru kunstimuuseum. Nagu kass ja koer

Haridusprogrammid näitusel „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“

Kõikidele vanuseastmetele

Töötuba tutvustab septembri lõpus Kadrioru kunstimuuseumis avanevat näitust ja selle raames toimuvaid haridusprogramme kõikidele vanuseastmetele. Kassid ja koerad on inimeste kõrval elanud tuhandeid aastaid ning inspireerinud kunstnikke ikka ja jälle. Näitus juhib tähelepanu sellele, kuidas kunst on vahendanud inimeste arusaama loomadest ja laiemalt loodusest. Näituse haridusprogrammid pakuvad suurepärast võimalust lõimida erinevaid teemasid, nt kõnekäänud, sümbolid ja allegooria, inimese suhtumine loomadesse, loomade käitumine ja vajadused.

Töötoas mängitakse läbi muuseumitundides kasutatavaid ülesandeid ja kuulatakse katkeid audiogiidist „Muki ja Miisu kunstisaalis“.

Märksõnad: kunst ja lemmikloomad, jahipidamine, kõnekäänud, mütoloogia, allegooria, pahed ja voorused, aadlikud ja talurahvas

Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide HITID

Kõikidele vanuseastmetele. Töötuba toimub vene keeles

Töötoas saab avastada, millised on Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide igikestvad hitid ning uued arendused 2020/2021. õppeaastal. Mängitakse läbi populaarsetes programmides kasutatavad meetodid ja ülesanded, et saada rohkelt inspiratsiooni terveks aastaks. Virtuaalkülalistele saadavad oma tervituse kõik viis muuseumimaja: Suurgildi hoone, Teatri- ja Muusikamuuseum, Särevi Teatrituba, Maarjamäe loss ning Filmimuuseum.

Märksõnad: ajalugu, muusika, teater, film, ühiskonnaõpetus