Töötoad 10.30–10.55

Kl 10.30–10.55

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Kumu kunstimuuseum Avastades Vana-Egiptust Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Eesti Ajaloomuuseum Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide HITID Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Tallinna Linnamuuseum Vana-Toomase CV Lasteaed, I–III kooliaste eesti keeles
Tallinna Linnamuuseum Vana-Toomase CV Lasteaed, I–III kooliaste vene keeles

Avastades Vana-Egiptust

Kõikidele vanuseastmetele

Vana-Egiptus on täis põnevaid lugusid ja kummastavaid leide, mis pakuvad avastamisrõõmu igas vanuses õpilastele. Töötoas „Avastades Vana-Egiptust“ tutvustatakse lühidalt õpetajatele näitusega „Egiptuse hiilgus“ kaasnevaid muuseumitunde, mis keskenduvad Vana-Egiptuse elulaadi, religiooni ja kultuuri tutvustamisele läbi muistsete esemete. Virtuaalses töötoas vaadeldakse lähemalt erinevate Vana-Egiptuse esemete funktsioone tutvustavat ülesannet. Paljudel meieni säilinud esemetel oli ka sümboolne väärtus, mis oli seotud religiooni või ühiskonnakorraldusega. Töötoa käigus on õpetajatel võimalik proovida läbi loovtöö, kus pannakse proovile tähelepanu- ja kuulamisoskus, igal osalejal valmivad omanäolised jumalate kujutised.

Märksõnad: Vana-Egiptus, Niiluse org, polüteism, tarbekunst, hieroglüüfid, hauatagune elu, tähelepanu- ja kuulamisoskus, väärtused ja suhtlemisoskused.

Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide HITID

Kõikidele vanuseastmetele

Töötoas saab avastada, millised on Eesti Ajaloomuuseumi haridusprogrammide igikestvad hitid ning uued arendused 2020./2021. õppeaastal. Mängitakse läbi populaarsetes programmides kasutatavad meetodid ja ülesanded, et saada rohkelt inspiratsiooni terveks aastaks. Virtuaalkülalistele saadavad oma tervituse kõik viis muuseumimaja: Suurgildi hoone, Teatri- ja Muusikamuuseum, Särevi Teatrituba, Maarjamäe loss ning Filmimuuseum.

Märksõnad: ajalugu, muusika, teater, film, ühiskonnaõpetus

Foto: Eesti Ajaloomuuseum

Tallinna Linnamuuseum. Vana-Toomase CV

Lasteaed, I–III kooliaste
Selsamal kellaajal toimub nii eesti- kui ka venekeelne töötuba, valige registreerides sobiv!

Vana-Toomas on Tallinna kõige kuulsam mees, kes seisab Tallinna Raekoja tornis ja valvab linna juba üle 500 aasta. Tuuri juhib Vana-Toomase ema Kala Mai ja selle käigus saab lähemalt tutvuda Toomase kireva elukäiguga ja peadpööritavate tegemistega. Koos Toomasega reisitakse ajas tagasi, tutvutakse tema juurtega, vaadatakse Tallinna Toomase pilgu läbi ja kogetakse keskaega erinevate meeltega läbi live-veebiülekande.

Märksõnad: Tallinn, Tallinn ajalugu, Tallinna vanalinn, Vana-Toomas, jutuvestmine, legend, live-tuur

Lisamaterjalid:
Ühte juba toimunud ülekannet saate vaadata siin.