fbpx

Otsing

Töötoad 16.00–16.25

Kl 16.00–16.25

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Tartu Ülikooli muuseum Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammid Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Eesti Vabaõhumuuseum Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli toimetusi Lasteaed, I ja II kooliaste eesti keeles
Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid Keskaja koolitund II ja III kooliaste eesti keeles

Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammid

Kõikidele vanuseastmetele

Tutvustatakse Tartu Ülikooli muuseumi uusi haridusprogramme „Vana-Egiptuse kunst“ gümnaasiumile, „Ilm ja kliima“ II kooliastmele, „Keskaja kirik“ III kooliastmele ja gümnaasiumile ning uuendusi teistes programmides. Samuti e-õppematerjale ning võimalusi saada osa programmidest ja materjalidest nii Tartu Tähetornis, TÜ Kunstimuuseumis kui ka TÜ ajaloolises toomkirikus ja Hullu Teadlase kabinetis nii kohapeal kui e-kanalite vahendusel.

Märksõnad: loodusteadus, täppisteadused, ajalugu, kultuurilugu, kunstiajalugu, kunst, astronoomia, keskkonnateadlikkus

Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli toimetusi

Lasteaed, I ja II kooliaste

Eesti Vabaõhumuuseumis ei saa üle ega ümber rahvakalendrist. Töötoas näidatakse, mida lapsed eesti rahvakalendrit tutvustavates tundides teada saavad ning mida nad ise teha saavad. Antakse ülevaade, mida vahvat muuseumis mardipäeva, jõulude, küünlapäeva, vastlapäeva ning lihavõtete puhul tehakse. Lisaks rahvakalendri tundidele toimub muuseumis nii mõndagi veel. Kerkimas on uus nõukogudeaegne kolhoosimaja. Mida uut see muuseumitundidesse toob, saadakse samuti töötoas teada!

Märksõnad: rahvakalender, rahvakalendri aastaring, mardipäev, jõulud, küünlapäev, vastlad, lihavõtted

Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid.
Keskaja koolitund

II ja III kooliaste

Haapsalu linnuse muuseumitundi tutvustavas töötoas selgub, kuidas võis toimuda õppimine Haapsalu toomkoolis. Muuseumitunnis arvutatakse rooma numbritega ja uuritakse, mida tähendas keskajal lugemisoskus. Muuseumitund toetab sotsiaalse pädevuse arengut, aidates mõista erinevate ajastute mitmekesisust. Tunnis saab teadmisi kodukoha minevikust ja kultuuripärandist. Programm on seotud ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse eesmärkidega.

Märksõnad: ajalugu, ühiskonnaõpetus, keskaeg, Haapsalu