Töötoad 14.00–14.25

Kl 14.00–14.25

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Spordimuuseumi e-õpe ja auhinnamäng Lasteaed, I kooliaste eesti keeles
Eesti Rahva Muuseum Viie kodu lood Lasteaed, I ja II kooliaste eesti keeles
Nukuteatrimuuseum Nukuteatriime Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
Eesti Vabaõhumuuseum Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli toimetusi Lasteaed, I ja II kooliaste vene keeles

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Spordimuuseumi e-õpe ja auhinnamäng

Lasteaed, I kooliaste

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi e-õppe programmide tutvustus, millele järgneb põnev ja meelelahutuslik spordiesemete arvamismäng. Võitjat autasustatakse 1 tasuta veebitunni või muuseumitunniga kogu klassile suvel uuenenud spordimuuseumis!

Märksõnad: E-õpe, spordiajalugu, sporditeadmised

Eesti Rahva Muuseum. Viie kodu lood

Lasteaed, I ja II kooliaste

Töötoas tutvutakse viie ajastu kodu makettidega, mis räägivad lugusid muinas- ja keskaja kodust, rehielamust, taluhäärberist ning kahetoalisest kortermaja korterist. Saadakse teada kui suured olid eri aegade kodud ja pered, kuidas elukeskkond mõjutas inimeste elu ning võrreldakse seda tänapäeva elukeskkonna ja elamisviisidega. Abiks on ajastutele omased esemed ning materjalid.

Õppeained: inimeseõpetus, eesti keel, loodusõpetus

Õpitulemused: õpilane omandab esmased teadmised Eesti ajaloo ja kodude kohta läbi aegade; õpilane teadvustab loodus- ja inimkeskkonna mõju meie eluolule.

Märksõnad: online tund, kodulugu, muinasmaja, keskaegne kaupmehe elamu, rehetare, häärber, hruštšovka, haridusprogrammide tutvustus.

Nukuteatrimuuseum. Nukuteatriime

Kõikidele vanuseastmetele

Töötoas saavad õpetajad ülevaate nukuteatri võtete rakendamise võimalustest ainetundide toetamisel Nukuteatrimuuseumi programmides. Tutvustatakse koolitunde ja teisi muuseumiprogramme.

Märksõnad: muusika, matemaatika, keemia, nukuteater, näitlemine, loovus

Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie kooli toimetusi

Lasteaed, I ja II kooliaste

Töötuba toimub vene keeles

Eesti Vabaõhumuuseumis ei saa üle ega ümber rahvakalendrist. Töötoas näidatakse, mida lapsed eesti rahvakalendrit tutvustavates tundides teada saavad ning mida nad ise teha saavad. Antakse ülevaade, mida vahvat muuseumis mardipäeva, jõulude, küünlapäeva, vastlapäeva ning lihavõtete puhul tehakse. Lisaks rahvakalendri tundidele toimub muuseumis nii mõndagi veel. Kerkimas on uus nõukogudeaegne kolhoosimaja. Mida uut see muuseumitundidesse toob, saab samuti töötoas teada!

Märksõnad: rahvakalender, rahvakalendri aastaring, mardipäev, jõulud, küünlapäev, vastlad, lihavõtted