Töötoad 11.30–11.55

Kl 11.30–11.55

Muuseum Töötoa pealkiri Sihtrühm Keel
Eesti Meremuuseum Läänemeri maailmameres II kooliaste eesti keeles
Niguliste muuseum Christian Ackermanni õppetund III kooliaste, gümnaasium eesti keeles
Eesti Loodusmuuseum Loodusmuuseumi virtuaalrakendused Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles
A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel Keelekümblusprogramm: lõimumine Kõikidele vanuseastmetele eesti keeles

Eesti Meremuuseum. Läänemeri maailmameres

II kooliaste

Töötuba keskendub 17. oktoobril avaneva näituse „Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres“ juurde loodud muuseumitunnile „Salapärane veealune maailm“ ja e-koolikotti minevale digitaalsele mängule „Läänemere teadussimulaator“, milles neli mereteadlast hakkavad uurimisküsimusele vastust otsima. Juttu tuleb ka 19. oktoobril toimuvast loodusainete õpetajatele suunatud konverentsist „Läänemeri maailmameres“.

Märksõnad: Läänemeri, digitaalne mäng „Läänemere teadussimulaator“, muuseumitund „Salapärane veealune maailm“, konverents „Läänemeri maailmameres“

Illustratsioon: Eesti Meremuuseum

Niguliste muuseum. Christian Ackermanni õppetund

Haridusprogramm näitusel „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“
III kooliaste, gümnaasium

Töötuba tutvustab novembri alguses Niguliste muuseumis avanevat näitust ja selle raames toimuvaid haridusprogramme põhikoolile ning gümnaasiumile. Christian Ackermann oli Eesti barokiajastu skandaalseim ja andekaim puunikerdaja. Oma kirju elu ja väljapaistva loominguga on ta jätnud tugeva jälje siinsesse kunsti- ja kultuurilukku. Tema töid leidub üle Eesti, kuid Ackermanni tippteoseks on Rootsi kuninga Karl XI toetusel valminud Tallinna toomkiriku altarisein. Juttu tuleb ka näitusega kaasnevast e-tunnist, mis on otseselt seotud 7.–8. ja 10.–11. klassi ajaloo õppekavaga.

Märksõnad: Eesti Rootsi-aegne linna- ja kunstikultuur; tsunftisüsteemi lagunemine ja vabameisterkonna sünd; kirikukunsti õitseng ja eriline tähendus; luterluse sõnumid ja moraal kunstis; barokk-kunsti kaasaegne interdistsiplinaarne uurimine, kunstiteaduse liit reaalteadustega.

Lisamaterjal: www.ackermann.ee

Christian Ackermanni skulptuur Tallinna toomkirikus

Eesti Loodusmuuseum. Loodusmuuseumi virtuaalrakendused

Kuidas näha loodust nagu ei kunagi varem ehk kuidas võtta loodusmuuseumi külastusest maksimum?
Kõikidele vanuseastmetele

Sukeldumine ajarännakule sadade miljonite aasta tagusesse aega, kahanemine rakutasandile mikromaailma avastama, rahvusliblika tiivamustri avastamine, puugile otsa vaatamine. Töötoas räägitakse, miks ja milliseid tehnoloogiaid saab Eesti Loodusmuuseumis kasutada ning kuidas viia külastuskogemus uuele tasemele.

Märksõnad: virtuaalreaalsus, liitreaalsus, virtuaalmuuseum

Lisamaterjalid

A. H. Tammsaare Muuseum Vargamäel. Keelekümblusprogramm: lõimumine

Kõikidele vanuseastmetele

Programmi eesmärk on eesti keelest erineva kodukeelega õpilastele tutvustada keelekümbluse meetodil 19. sajandi taluelu Vargamäel. Projekti tulemusena saavad eesti keelt teise keelena kõnelevad õpilased ülevaate ühest osast Eesti kultuuriloost.
Muusemi territooriumil läbiviidava programmi eelis on klassiruumist oluliselt erinev keskkond ja sundimatum õhkkond. Igapäevasest õppekeskkonnast erinev miljöö aitab püüda õpilaste tähelepanu ning soodustab teadmiste omandamist.

Märksõnad: kirjandus, ajalugu, loodus, kultuur, pärimus, Tammsaare, „Tõde ja õigus“, töötuba, õuesõpe, seminar, tööleht, lõimumisprogramm